paralotnisko.jpg

Statystyki

Wizyt dzisiaj: 6
Wizyt wczoraj: 42
Wszystkich: 274340

Wyszukiwarka

Wschód SłońcaSupremum SłońcaZachód Słońca
04:1912:3120:43
Czasy obliczone dla miejscowości Nowa Sarzyna (czas letni)

Live Tracking

Klucz Wolności - Polska ponad granicami w Nowej Sarzynie
Redaktor: Leszcz   
07.07.2014.

Zgodnie z planem przelotu „Klucza wolności” 3 lipca nasze lotnisko gościło pilotów biorących w nim udział. Ideą, która przyświecała organizatorom i uczestnikom przelotu było wsparcie wolnościowych dążeń Narodu Ukraińskiego, poprzez przybliżanie i promowanie paralotniarstwa napędowego.

Mimo niesprzyjających warunków do etapu Skarżysko kamienna – Sarzyna wystartowało 7 paralotni. Do Sandomierza pogoda pozwalała na lot po prostej, ale dalej chmury i deszcz zmusiły pilotów do lotu w kierunku Tarnobrzega, a następnie dolotu od zachodu do naszego lotniska. Samo lądowanie 5 pilotów i jednej pasażerki odbyło się w strugach ulewnego deszczu, ale dzięki doświadczeniu pilotów zakończyło się pomyślnie. Dwóch pilotów z powodu usterki lądowało w Groblach ok.7 km od lotniska, zostali oni przejęci przez resztę ekipy podążającej w ślad za pilotami w samochodach. Ok.11-stej wszyscy w komplecie znaleźli się na lotnisku. Późne śniadanie i odpoczynek w hoteliku przy stadionie Unia Nowa Sarzyna pozwoliły pilotom nabrać sił, a my w tym czasie doprowadziliśmy do stanu używalności przemoczone skrzydła.

Po 16-stej na lotnisku zaczęli pojawiać się pierwsi mieszkańcy naszej okolicy zainteresowani wydarzeniem i lotami, a po obiedzie zjawili się też nasi goście i od razu zajęli się przygotowaniem sprzętu. Loty w tandemie rozpoczęły się ok. godziny 18.00, 7 wózków latało bez przerwy wożąc pasażerów. Piloci uwijali się bardzo sprawnie, dzięki temu udało się zabrać w powietrze ok.60 osób. Trwałyby one pewnie do zmroku, gdyby niezaplanowany wspólny przelot po okolicy.

Do wspólnego lotu wystartowało 19-stu pilotów. Półgodzinnym lotem zamknęliśmy lotniczą część dnia. Po zabezpieczeniu sprzętu na noc usiedliśmy przy ognisku i rozpoczęła się „lotnicza biesiada”. Po niej piloci udali się na nocleg, aby wypocząć przed kolejnym etapem. W piątkowy poranek wszyscy uczestnicy bardzo sprawnie znaleźli się w powietrzu i po wykonaniu pożegnalnych wywijasów i niskich przejść nad lotniskiem udali się w kierunku Przemyśla.


Podziękowania z naszej strony należą się szczególnie pilotom za to że umożliwili mieszkańcom Sarzyny i okolic poczuć przyjemność i frajdę jaką daje latanie. Dziękujemy również Burmistrzowi Miasta i Gminy Nowa Sarzyna, MZKS Unia Nowa Sarzyna, Piekarni nr 1 w Nowej Sarzynie oraz Spółdzielni Socjalnej „Amaranta”  za pomoc w zakwaterowaniu i wyżywieniu uczestników Klucza Wolności.

Mając na uwadze zadowolenie pilotów z organizacji i przyjęcia ekipy na naszym lotnisku, zadowolone i uśmiechnięte twarze tych, którym udało się polecieć. Dobrą współpracę z lokalnymi instytucjami, oraz ogólne zainteresowanie imprezą mieszkańców oraz mediów, mamy nadzieję, że imprezy tego rodzaju zagoszczą na stałe na naszym lotnisku.


1.
2.jpg
2.
3.jpg
3.
4.jpg
4.
44.jpg
5.
5.jpg
6.
55.jpg
7.
6.jpg
8.
7.jpg
9.
77.jpg
10.
8.jpg
11.
9.jpg
12.
99.jpg
Zmieniony ( 07.07.2014. )
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Wizyta Giganta w naszych okolicach

Ostatnimi czasy naszych oklicach czestym gosciem byl najwiekszy samolot swiata oraz jego mlodszy brat.

 

Czytaj całość
 
Korsykanskie latanie cz. 1
 
Korsykanskie latanie cz. 2
 

Powiedzenia lotnicze

Jeśli nie wiesz, co robić, nabieraj wysokości; nikt jeszcze nie zderzył się z niebem.

Fotki z Galeri

Zachmurzenie

Pogody Polska

Mapa Burz w Polsce

Mapa burzowa Polski

Trajka z silnikiem ROTAX 912 S z firmy ALUSPAW

Witam. Chciałem Wam dzisiaj przedstawić trajkę , która jest dziełem mojego kolegi Grześka z firmy ALUSPAWWiększość jego konstrukcji jest efektem wielkiej  pasji do latania , jak większości z Was którzy tu zaglądają :)) Grzegorz podjął się  nietypowej konstrukcji, gdyż zastosował w niej silnik od ultralight-a, montując certyfikowaną wersję silnika Rotax 912 typu S. Efekt wizualny możecie zobaczyć i ocenić sami, na załączonych zdjęciach .

Czytaj całość
 

Kask PPG ze słuchawkami i mikrofonem

ImageW niniejszym opracowaniu przedstawiamy opis wykonania kasku do łączności. Kask taki można wykorzystać wszędzie tam, gdzie panuje hałas silnika - paralotnie z napędem, motolotnie i inne. Opis powstał na podstawie naszych żmudnych doświadczeń oraz prób w powietrzu i na ziemi.

Czytaj całość
 

Opowiadania/Relacje

Przelot Turbia - Biłgoraj
Image17-06-2007 znowu zapowiadał się mało lotny weekend. Sobotnie cumulnimbusy nie nastrajały optymistycznie do chwilowego oderwania się od ziemi. Pomimo zebrania całego szpeju do Łążka Garncarskiego nie byłem pewien czy zlot organizowany przez chłopaków z Niska wypali.
Czytaj całość