paralotnisko.jpg

Statystyki

Wizyt dzisiaj: 6
Wizyt wczoraj: 42
Wszystkich: 274340

Wyszukiwarka

Wschód SłońcaSupremum SłońcaZachód Słońca
04:1912:3120:43
Czasy obliczone dla miejscowości Nowa Sarzyna (czas letni)

Live Tracking

Międzyszkolny Klub Radiołączności SP8KPK przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Stalowej Woli ul.Hutnicza 17 (obok basenu) stale organizuje B E Z P Ł A T N E (!!!) kursy na Świadectwo Operatora w Służbie Amatorskiej (licencję krótkofalowca) oraz państwowe egzaminy. W tym roku tylko kurs zaoczny=część praktyczna: praca na radiostacji -w 2-4  piątki od 15 do ok. 17,30 pok.klubu nr 301, część teoretyczna-wytyczne do samodzielnej nauki+ewentualnie wypożyczenie materiałów i zestawów pytań z odpowiedziami.
Egzaminu nas dn. 16 kwietnia o godz.10 - koszt egz.+wydanie świadectwa 40 zł (na kat.C) płatne min. 2 tyg.przed egzaminem  !!!
Plan egzaminów jest w miesięczniku "ŚWIAT RADIO" nr 2/2011r, pytania egzam. z odpowiedziami ,plan egz. przykładowy zestaw pytań egzaminacyjnych (egzamin próbny) itp -na  www.uke.gov.pl
Zapisy prowadzi i chętnie udziela dodatkowych informacji organizator - Mieczysław SP8MFW, email: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć    ,tel.(tylko dla tel. niezastrzeżonych): 15 842 25 10 -(+ sekretarka),-517 757 350  (od ok. godz.10 do 23).W razie nieodebrania tel.-zostaw wiadomość-odpowiem via tel. stacjonarny. W naszym klubie uprawnienia te-przydatne do łączności  podczas szkolenia i latania (poprawiajace znacznie bezpieczenstwo lotów) zdobyło już ponad 300 a może i 400 osób - jesli zechcesz-zdobedziesz i TY !!
Mieczysław -SP8MFW

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Powiedzenia lotnicze

Zaczynasz z pełnym workiem szczęścia i pustym workiem na doświadczenie. Cała sztuka, to napełnić worek na doświadczenie zanim worek ze szczęściem się opróżni.

Fotki z Galeri

Zachmurzenie

Pogody Polska

Mapa Burz w Polsce

Mapa burzowa Polski

Napęd PPG SOLO210
ImageKonstruktor opisywanego w tym artykule napędu od lat zajmuje się budowaniem napędów. Sam je projektuje, wykonuje, oblatuje i stale ulepsza. Z zawodu elektronik a po godzinach wielki entuzjasta latania.
Czytaj całość
 

Kask PPG ze słuchawkami i mikrofonem

ImageW niniejszym opracowaniu przedstawiamy opis wykonania kasku do łączności. Kask taki można wykorzystać wszędzie tam, gdzie panuje hałas silnika - paralotnie z napędem, motolotnie i inne. Opis powstał na podstawie naszych żmudnych doświadczeń oraz prób w powietrzu i na ziemi.

Czytaj całość
 

Opowiadania/Relacje

Przelot Turbia - Biłgoraj
Image17-06-2007 znowu zapowiadał się mało lotny weekend. Sobotnie cumulnimbusy nie nastrajały optymistycznie do chwilowego oderwania się od ziemi. Pomimo zebrania całego szpeju do Łążka Garncarskiego nie byłem pewien czy zlot organizowany przez chłopaków z Niska wypali.
Czytaj całość