paralotnisko.jpg

Statystyki

Wizyt dzisiaj: 6
Wizyt wczoraj: 42
Wszystkich: 274340

Wyszukiwarka

Wschód SłońcaSupremum SłońcaZachód Słońca
04:1912:3120:43
Czasy obliczone dla miejscowości Nowa Sarzyna (czas letni)

Live Tracking

Prezent Noworoczny od PSP
Redaktor: Leszcz   
07.01.2016.

Chciałbym zawiadomić wszystkich członków PSP i tych, którzy się jeszcze wahają, że wczoraj dotarło do nas nasze nowe pozwolenie radiowe. To co wszystkich ucieszy to fakt, że PSP ma teraz nie jeden a trzy kanały radiowe, w tym jeden współdzielony aktualnie z Federacją. Użytkować te częstotliwości może za darmo każdy członek PSP z aktualnie opłaconą składką członkowską.

Co więcej (i to jest chyba w tym najważniejsze), na dwóch z nich, leżących w paśmie UHF, dopuszcza się nadawanie z powietrza do wysokości 300 m nad poziomem gruntu (gruntu, nie morza). Jest to możliwe z prawnego punktu widzenia, ponieważ leżą one w zakresie 450 MHz do 470 MHz gdzie w KTPCz (1) nie widuje wyłączenie „za wyjątkiem Ruchomych Lotniczych”.

 

Wszystkie informacje znajdują się w tym dokumencie.

 

Częstotliwości:

158.250 MHz 

459.4125 MHz 

469.4125 MHz

 

Tony CTCSS:

103.5 Hz oraz 71.9 Hz

 

W razie wątpliwości zapraszam do kontaktu. Proszę też o możliwe najszersze rozpowszechnienie tej informacji i podanego wyżej linka do dokumentu pdf na lokalnych stronach i forach paralotniowych. Proszę tylko podawać linka, a nie kopię dokumentu, ponieważ chcemy sprawdzić, jaki zasięg osiągnie ta informacja, a sam dokument być może będzie edytowany.

 

Przy okazji informuję, że kolejną częścią specpakietu będą kalendarze i legitymacje, których doczekacie się już niedługo :)

 

(1) Skrót od „Krajowa Tablica Przeznaczeń Częstotliwości”. Dokument do znalezienia w Internetowym Systemie Aktów Prawnych na stronie sejm.gov.pl

  Źródło: http://psp.org.pl/nowe-lepsze-pozwolenie-radiowe-z-praca-z-powietrza/

Zmieniony ( 08.01.2016. )
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Wizyta Giganta w naszych okolicach

Ostatnimi czasy naszych oklicach czestym gosciem byl najwiekszy samolot swiata oraz jego mlodszy brat.

 

Czytaj całość
 
Korsykanskie latanie cz. 1
 
Korsykanskie latanie cz. 2
 

Powiedzenia lotnicze

Pamiętaj! Grawitacja to nie tylko ciekawa idea. To prawo! I jak na razie nie zanosi się na jego zniesienie.

Fotki z Galeri

Zachmurzenie

Pogody Polska

Mapa Burz w Polsce

Mapa burzowa Polski

Raport z usprawnienia wydechu w napędzie Parapower
ImagePisząc artykuł o wydechu Kajana, sami chcieliśmy przetestować to usprawnienie w praktyce. Wysłaliśmy więc do przeróbki 2 wydechy z napędów Parapower.
Czytaj całość
 

Kask PPG ze słuchawkami i mikrofonem

ImageW niniejszym opracowaniu przedstawiamy opis wykonania kasku do łączności. Kask taki można wykorzystać wszędzie tam, gdzie panuje hałas silnika - paralotnie z napędem, motolotnie i inne. Opis powstał na podstawie naszych żmudnych doświadczeń oraz prób w powietrzu i na ziemi.

Czytaj całość
 

Opowiadania/Relacje

Wyprawa do Wietnamu
ImagePrzeczytałem na grupie, że chłopaki z trójmiasta organizuję wyjazd na latanie do Wietnamu. Ponieważ pogoda w Polsce mnie dołowała więc nie zastanawiając się długo - decyzja i 28-01-2008 wylatujemy z Berlina.  
Czytaj całość