paralotnisko.jpg

Statystyki

Wizyt dzisiaj: 3
Wizyt wczoraj: 42
Wszystkich: 274337

Wyszukiwarka

Wschód SłońcaSupremum SłońcaZachód Słońca
04:1912:3120:43
Czasy obliczone dla miejscowości Nowa Sarzyna (czas letni)

Live Tracking

Trąbka od Kajana
Redaktor: Leszcz   
09.07.2014.

W czerwcu na lotnisku zrobiliśmy nieplanowanego grilla. Obecnością zaszczycił nas Kajan, oczywiście nie przyjechał z pustymi rękami. Najbardziej zaciekawiła nas „trąbka”, która przywiózł.

Podczas grillowania Kajan wytłumaczył nam, jakie zadanie ma ona spełniać. Najprościej mówiąc spręża ona powietrze w wyniku, czego komora spalania jest bardziej wypełniona. Szczerze mówiąc jakoś tak średnio chciało nam się wierzyć w cudowna moc „trąbki”. Do testów zostawił nam jeden model, który założyłem do swojej solówki i stało się!!!. Obroty wzrosły  o około 100 – 200 obr/min !. W chwili obecnej moja solówka to : śmigło RUSŁAN +3, półrezonans KAJAN i „TRĄBKA” od Kajana. Co mogę powiedzieć, to nie jest ten napęd co wcześniej. Moc solówki odczuwalnie wzrosła! Polepszyła się kultura pracy silnika, a spalanie delikatnie spadło. W chwili obecnej moje spalanie to 3-3.5 l/h. Oryginalna solówka kręciła mi się do 6600 obr/min, po zmianie śmigła na +3 obroty spadły do 5700 obr/min i zadecydowałem ze robię półrezonans. Po zamontowaniu tego właśnie półrezonansu obroty wzrosły do 6200 obr/min, a po dodaniu „trąbki” aktualne obroty to 6350 obr/min. Zmierzyłem także obroty na śmigle i na obecna chwile wąchają się miedzy 2490 a 2520 obr/min.

Takie cudeńko można zastosowac w każdym silniku, kwestia wymiarów tego cuda. Na koniec można powiedzieć, mała rzecz a cieszy .

 

Zmieniony ( 10.07.2014. )
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Wizyta Giganta w naszych okolicach

Ostatnimi czasy naszych oklicach czestym gosciem byl najwiekszy samolot swiata oraz jego mlodszy brat.

 

Czytaj całość
 
Korsykanskie latanie cz. 1
 
Korsykanskie latanie cz. 2
 

Powiedzenia lotnicze

Rozglądaj się. Zawsze jest coś, czego nie zauważyłeś.

Fotki z Galeri

Zachmurzenie

Pogody Polska

Mapa Burz w Polsce

Mapa burzowa Polski

Regulacja gaźnika membranowego

ImageWiększość napędów wyposażonych jest w gaźniki membranowe (Walbro, Mikuni lub Tillotson). W tym artykule będziemy zajmować się regulacją gaźnika Walbro, ponieważ jest najczęściej wykorzystywany w napędach.

Czytaj całość
 

Kask PPG ze słuchawkami i mikrofonem

ImageW niniejszym opracowaniu przedstawiamy opis wykonania kasku do łączności. Kask taki można wykorzystać wszędzie tam, gdzie panuje hałas silnika - paralotnie z napędem, motolotnie i inne. Opis powstał na podstawie naszych żmudnych doświadczeń oraz prób w powietrzu i na ziemi.

Czytaj całość
 

Opowiadania/Relacje

Lądowanie w wodzie

ImageW czerwcu 2007 roku spędzając kolejne 23-cie lato w Norwegii dostałem zlecenie od tamtejszych ornitologów na sfilmowanie z ppg niedostępnych wysp ptasich będących rezerwatem przyrody, na których trwał wylęg tysięcy ptaków wodnych.

Czytaj całość