paralotnisko.jpg

 

        Paralotniarstwo jest sportem podwyższonego ryzyka! Odradzamy eksperymenty na własną rękę bez nadzoru instruktora. Niniejsza witryna jest jedynie naszą wizytówką, ma za zadanie promować paralotniarstwo i walory powiatu niżańskiego. Nie zajmujemy się szkoleniem ani nie udostępniamy sprzętu.

        Ryzyko związane z użytkowaniem i wykorzystaniem informacji przedstawionych w serwisie ponosi sam użytkownik. Niedopuszczalne jest korzystanie z witryny w sposób sprzeczny z prawem, zasadami współżycia społecznego, dobrymi obyczajami oraz Netykietą. Wszelkie wpisy do Księgi Gości będące obraźliwe dla kogokolwiek lub noszące treści reklamowe będą usuwane.

Polityka prywatności.

        Po otwarciu strony paralotnisko.pl automatycznie pobierane są następujące informacje
o użytkowniku:

         - rodzaj i wersja systemu operacyjnego komputera,
         - rodzaj i wersja przeglądarki internetowej,
         - numer IP oraz domena internetowa,
         - data i godzina odwiedzin,
         - odwiedzane podstrony witryny.

          Informacje te są gromadzone jedynie w celach statystycznych, pozwalają dopasować witrynę do potrzeb odwiedzających. Użytkownik przez cały czas pozostaje anonimowy aż do momentu gdy zdecyduje się ujawnić w Księdze Gości lub zarejestrować aby uzyskać dostęp do forum dyskusyjengo.

 

 
 

O wyższości skutera nad opryskiwaczem
ImageDo napisania tego artykułu skłoniła mnie pewna refleksja…a także chęć pokazania może nie wszystkim znanej strony naszego „małego lotnictwa”.  Tak sobie jakiś czas temu usiadłem i zacząłem myśleć jak to jest z tymi silnikami… Powszechnym jest - wiadomo, że silniki lotnicze są jednymi z najbardziej zaawansowanych technologicznie konstrukcji… Ale czy wszystkie?
Czytaj całość
 

Kask PPG ze słuchawkami i mikrofonem

ImageW niniejszym opracowaniu przedstawiamy opis wykonania kasku do łączności. Kask taki można wykorzystać wszędzie tam, gdzie panuje hałas silnika - paralotnie z napędem, motolotnie i inne. Opis powstał na podstawie naszych żmudnych doświadczeń oraz prób w powietrzu i na ziemi.

Czytaj całość
 

Opowiadania/Relacje

Wyprawa do Wietnamu
ImagePrzeczytałem na grupie, że chłopaki z trójmiasta organizuję wyjazd na latanie do Wietnamu. Ponieważ pogoda w Polsce mnie dołowała więc nie zastanawiając się długo - decyzja i 28-01-2008 wylatujemy z Berlina.  
Czytaj całość